česky / english

Mezinárodní soutěž obalového designu

aktuality

19. 6. 2017

Už ve čtvrtek začíná výstava 40 nejlepších obalů na téma Open & Play. Připomeňte si vítězné návrhy, které zabodovaly v konkurenci 744 soutěžících. Výstavu, která bude v Galerii CZECHDESIGN k…

13. 6. 2017

Podívejte se na fotografie ze slavnostního předávání cen v soutěži Young Package, které se odehrálo 26. května 2017.

Fotografie: Jan Hromádko

15. 5. 2017

 

Porota vybrala čtyřicítku nejpovedenějších obalů na téma Open & Play. Prohlédněte si obaly, které mají šanci získat některou z cen. Galerii finalistů naleznete zde.

3. 5. 2017

Do 22. ročníku soutěže se přihlásilo přes sedm set designérů ze všech kontinentů. O tom, který z nich získá nejvyšší ocenění, Model Obaly Prize, se dozvíme 26. května 2017 v 19:00 v klubu DUP 36 v…

Rozhovory

Viktorie Prokopová

V loňském roce vyhrála středoškolskou kategorii soutěže Mladý obal studentka Střední uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti Viktorie Prokopová. Jak se na soutěž dívá s ročním odstupem, co jí přineslo vítězství a jaké jsou její plány do budoucna?

Anne-Marie Brouillette

rozhovor s vítězkou vysokoškolské kategorie Mladého obalu 2010

Jan Činčera

Jan Činčera, přední obalový designér, je dlouholetým předsedou poroty soutěže Mladý obal. Vede vlastní Studio Činčera, papíru rozumí, s obalem to myslí vážně a pro soutěž Mladý obal je zdrojem inspirací a neutuchající energie.

Jan Čtvrtník

Designér Jan Čtvrtník se v roce 1996, ještě jako student, stal prvním vítězem soutěže Mladý obal.

Radka Pitrmucová

Časopis Font uveřejnil v čísle 6/2009 rozhovor s Radkou Pitrmucovou, autorkou vizuálního stylu soutěže Mladý obal.