česky / english

Mezinárodní soutěž obalového designu

aktuality

19. 6. 2017

Už ve čtvrtek začíná výstava 40 nejlepších obalů na téma Open & Play. Připomeňte si vítězné návrhy, které zabodovaly v konkurenci 744 soutěžících. Výstavu, která bude v Galerii CZECHDESIGN k…

13. 6. 2017

Podívejte se na fotografie ze slavnostního předávání cen v soutěži Young Package, které se odehrálo 26. května 2017.

Fotografie: Jan Hromádko

15. 5. 2017

 

Porota vybrala čtyřicítku nejpovedenějších obalů na téma Open & Play. Prohlédněte si obaly, které mají šanci získat některou z cen. Galerii finalistů naleznete zde.

3. 5. 2017

Do 22. ročníku soutěže se přihlásilo přes sedm set designérů ze všech kontinentů. O tom, který z nich získá nejvyšší ocenění, Model Obaly Prize, se dozvíme 26. května 2017 v 19:00 v klubu DUP 36 v…

Téma

Téma soutěže Young Package pro ročník 2014: TAKE AWAY

Původně se pojem TAKE AWAY vztahoval na balení jídla z fast foodů. Dnes už ale nejde jen o rychlý životní styl a nezdravé jídlo. Každý výrobce či prodejce, který chce držet prst na tepu doby, nabízí zabalení výrobků také s sebou. Jídlo a další věci nám s sebou zabalí téměř každá restaurace, kavárna či obchod. Jak to ale udělat pěkně, originálně a zároveň funkčně? Právě to je otázka pro účastníky letošního ročníku soutěže Mladý obal.

Navržené obaly by měly zákazníkovi ulehčit život. Koneckonců platí, že obal je součástí pocitu, který z výrobku máme – přesně podle hesel šaty dělaj člověka a obal prodává. Hledáme tedy takové „TAKE AWAY“ obaly, které budou originální a funkční zároveň. Takové obaly, které pomohou dopravit věci z obchodu domů – pěkný obal na oblečení, který může být například použit také jako balicí papír nebo důmyslné balení šesti lahví piva, či chytrý obal pro křehkou vázu.