česky / english

Mezinárodní soutěž obalového designu

aktuality

19. 6. 2017

Už ve čtvrtek začíná výstava 40 nejlepších obalů na téma Open & Play. Připomeňte si vítězné návrhy, které zabodovaly v konkurenci 744 soutěžících. Výstavu, která bude v Galerii CZECHDESIGN k…

13. 6. 2017

Podívejte se na fotografie ze slavnostního předávání cen v soutěži Young Package, které se odehrálo 26. května 2017.

Fotografie: Jan Hromádko

15. 5. 2017

 

Porota vybrala čtyřicítku nejpovedenějších obalů na téma Open & Play. Prohlédněte si obaly, které mají šanci získat některou z cen. Galerii finalistů naleznete zde.

3. 5. 2017

Do 22. ročníku soutěže se přihlásilo přes sedm set designérů ze všech kontinentů. O tom, který z nich získá nejvyšší ocenění, Model Obaly Prize, se dozvíme 26. května 2017 v 19:00 v klubu DUP 36 v…

Porota

V porotě zasedne obalový designér Jan Činčera, redaktor časopisu Svět balení Miroslav Dočkal, Brand Strategy & Business Director společnosti Fiala&Šebek Martin Vlk, jeden z výherců Young Package Tomáš Chludil a Radek Kupčík, projektový manager Inovačního Centra společnosti Model Obaly, která je zakladatelem soutěže Young Package.


Jan Činčera

předseda poroty, přední obalový designér & zakladatel Studia Činčera

Nejvýraznější obalový designér u nás absolvoval Střední průmyslovou školu grafickou, obor Zpracování papíru a obalová technika. Zásadní pro něj bylo setkání s J. H. Kocmanem v roce 1983, který mu ukázal, že papír je nejen průmyslový, ale i poetický materiál. Od roku 1984 do roku 1989 pracoval ve Středisku obalového inženýrství Pražských papíren, po roce 1989 pedagogicky působil na Akademii výtvarných umění jako asistent profesora Miloše Šejna v ateliéru konceptuální tvorby. V té době se zajímal především o autorský papír a knihu. V roce 1994 založil s manželkou Zorou Studio Činčera, které společně provozují dodnes.

Radek Kupčík

projektový manager Inovačního Centra společnosti Model Obaly

Model Obaly je zakladatelem soutěže Young Package a patří k předním evropským výrobcům obalů se specializací na inovativní řešení. V portfoliu této společnosti nalezneme obaly z hladkých a vlnitých lepenek od prostých přepravních krabic po prémiové obaly se špičkovými povrchovými úpravami. Firma podporuje mladé talentované tvůrce, kterým již od roku 1996 dává příležitost nejen v mezinárodní designérské soutěži Young Package, ale v posledních letech soustřeďuje tyto nadané kreativce také ve svém Inovačním centru. Inkubátor nových nápadů a obalových designérů má na starosti Radek Kupčík, absolvent technické univerzity v Ostravě, který dříve působil jako konstrukční inženýr nebo technologický expert. Představujeme nedílnou součást poroty Young Package 2017, projektového manažera Inovačního centra Model Obaly Radka Kupčíka.

Miroslav Dočkal

redaktor časopisu Svět balení

Odborný časopis o obalech a balicích technologiích. Svět Balení u nás vychází již od roku 1999. Každé dva měsíce se díky němu dozvídají technologové, designéři, výrobci a dodavatelé o novinkách z oblasti obalů. Jedním z důležitých přispěvovatelů, který je součástí projektu již několik let, Miroslav Dočkal, je součástí poroty Young Package 2017.

Martin Vlk

Brand Strategy & Business Director ve společnosti Fiala&Šebek

Nejúspěšnější česká firma specializující se na vývoj značek a obalový design pro komerční trh má v týmu už 7 let brand specialistu, který významným způsobem přispěl k úspěchům této společnosti. Ve Fiala&Šebek se specializují na vizuální komunikaci nejen obalů, ale také značek jako takových. Za práci pro známé značky získala firma několik ocenění. Svými zkušenostmi a pohledem na obalový design obohatí letošní porotu Young Package Martin Vlk.

Tomáš Chludil

vítěz Young Package 2011 & držitel ocenění Larse Wallentina

Student pražské UMPRUM v soutěži Young Package už dvakrát prokázal svůj talent. V roce 2011 vyhrál soutěž se svým papírovém obalem na českou stavebnici Merkur. V roce 2015 zaujal speciálním dárkovým balením rumu, které obsahuje mapu s instrukcemi, které obdarovanému přinesou nejen dárek, ale i dobrodružství.