česky / english

Mezinárodní soutěž obalového designu

aktuality

15. 5. 2017

 

Porota vybrala čtyřicítku nejpovedenějších obalů na téma Open & Play. Prohlédněte si obaly, které mají šanci získat některou z cen. Galerii finalistů naleznete zde.

3. 5. 2017

Do 22. ročníku soutěže se přihlásilo přes sedm set designérů ze všech kontinentů. O tom, který z nich získá nejvyšší ocenění, Model Obaly Prize, se dozvíme 26. května 2017 v 19:00 v klubu DUP 36 v…

28. 4. 2017

Matěj Činčera a Jan Kloss navrhli minulý rok víceúčelový katalog pro soutěž Young Package. Ten natolik zaujal porotu Fénix content marketing, že si vysloužil první místo v kategorii jednorázové…

24. 4. 2017

Výstavu Young Package 2017 navrhne designérské duo Hermann & Coufal. Designéři Matěj Coufal a Eduard Herrmann jsou nositeli několika ocenění a mají za sebou spolupráci s českými firmami jako je…

F A Q

Soutěž Young Package je určena mladým tvůrcům do 30 let. Mohu se jí zúčastnit, i když mi už 30 let bylo?

Soutěže se může zúčastnit každý tvůrce narozený po 1. 1. 1986.

Je možné získat zdarma soutěžní materiál?

Ano, materiál do soutěže – vlnitou lepenku – zdarma poskytuje společnost Model Obaly. Veškeré potřebné informace podá paní Kateřina Švarcová  na  emailové adrese katerina.svarcova@modelgroup.com.

Mohu přihlásit více soutěžních prací?

Ano, každý účastník může přihlásit neomezený počet soutěžních prací. Je nicméně nutné přihlásit každou práci zvlášť pod samostatným registračním číslem.

Mohu se do soutěže přihlásit i přesto, že jsem nestudoval design ani žádný jiný umělecký obor?

Ano, soutěž je otevřena všem mladým tvůrcům bez ohledu na dosažené vzdělání.

Je pro přihlášený obal důležité grafické pojetí?

Grafické zpracování je důležitou součástí každého obalu. Přesto, že porotci hodnotí především nápaditost, inovativní stránku obalů a jejich funkčnost, je grafika rozhodující pro estetické vyznění obalu jako celku.

Od kdy se mohu do soutěže přihlásit a zaslat svoji práci?

Registrační formulář pro aktuální ročník soutěže je již otevřen. Po registrování obdržíte email s číslem, které napíšete na svoji práci, a odešlete ji poštou na adresu CZECHDESIGN. Číselný systém je zaveden proto, abychom zaručili anonymitu soutěžících. Práce můžete zasílat již nyní, registrace zůstanou otevřené až do uzávěrky soutěže 24. 3. 2017. Všechny práce musejí být odeslané nejpozději 24. 3. 2017!

Na soutěžní práci spolupracovalo více tvůrců, můžeme se jako autoři přihlásit všichni?

Ano, samozřejmě, ke svojí práci můžete připsat všechny autory, kteří se na její tvorbě podíleli. V registračním formuláři najdete kolonku na jméno každého autora.

Zašlete nám soutěžní práci zpět po skončení hlasování poroty v případě, že neuspěje?

Do soutěže se každoročně hlásí několik set účastníků z celého světa a v našich silách bohužel není soutěžní práce zasílat zpět. Soutěžní práce nebudou vraceny.